Круглий стіл «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

6 лютого 2025 року

На базі Каразінського університету відбувся виїзний круглий стіл «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

6 лютого в безпечному просторі Каразінського університету відбувся виїзний круглий стіл «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб». Захід розпочався з хвилини мовчання.

На початку заходу в межах панельної дискусії виступили народні депутати України Тарас Тарасенко, Євген Пивоваров, Марія Мезенцева, заступник міністра ветеранів України Юлія Кіріллова, заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Віта Ковальська, заступник Харківського міського голови Юрій Шпарага, заступник голови Харківської обласної ради Валерія Дзюба, начальник відділу соціальної політики Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України Сергій Кучеренко.

Упродовж панельної дискусії лунали важливі доповіді:

  • Народний депутат України Тарас Тарасенко презентував результати опитування респондентів у вигляді пропозицій щодо удосконалення роботи фахівця з супроводу ветеранів.
  • Про проєкт «Формула гідного повернення до цивільного життя» розповіла заступниця Міністра ветеранів України Юлія Кіріллова. Вона зазначила, які виклики постають перед ветеранами в процесі адаптації.
  • Заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Віта Ковальська поділилася результатами реалізації низки програм для ветеранів та ветеранок у Харківській області.
  • Юрій Шпарага, заступник Харківського міського голови, виступив з доповіддю «Стан впровадження ветеранської політики в Харківській міській територіальній громаді».

Другу частину заходу розпочала ректор Каразінського університету Тетяна Кагановська з доповіддю: «Презентація діяльності Каразінського університету в напрямку підтримки ветеранів».

«Якщо ми завжди казали, що університет — це про навчання, освіту, дослідження та просвітництво, то сьогодні ми розуміємо, що основна місія університету — це соціальна відповідальність. Війна закінчиться нашою перемогою, і в усіх нас буде багато роботи, і це не тільки про відновлення будівель. Ми розуміємо, що головне завдання — це відновлення довіри між людьми, віри в справедливість та в наше майбутнє. Ми повинні створити всі умови для освіти, психологічної реабілітації, працевлаштування, соціальної адаптації ветеранів та залучити всі сучасні міжнародні підходи та міжнародний досвід», — розповіла Тетяна Кагановська.

Ректор зазначила, що університет одразу відгукнувся і за сприянням Харківської обласної військової адміністрації та Міністерства у справах ветеранів у 2023 році відкрив центр ветеранського розвитку для підготовки помічників із ветеранів, для можливості успішно адаптації ветеранів та членів їх родин до цивільного життя після повернення з військової служби, а також для створення програм і заходів, спрямованих на забезпечення соціальної, економічної, психологічної та юридичної підтримки ветеранів. У планах на майбутнє — розробити нові освітні програми за запитом ветеранів, відчинити двері KARAZIN ReHab для усіх ветеранів, створити платформу для інформування ветеранів та членів їхніх родин, залучити дітей військовослужбовців до культурно-мистецького життя тощо.

Також виступила декан соціологічного факультету Олена Мурадян з доповіддю: «Соціальна реабілітація та реінтеграція в суспільство військовослужбовців, ветеранів та осіб, постраждалих внаслідок військової агресії. Роль фахівця зі супроводу ветеранів». Вона підкреслила, що реінтеграція ветеранів — це не лише їхнє особисте завдання, а спільна відповідальність усього суспільства.

«За останні два роки на соціологічному факультеті ми радикально змінили освітні програми і додаємо більше курсів з психології, дисциплін, пов’язаних з кар'єрним зростанням, предметів, що стосуються юридичної площини тощо. Сьогодні на рівні спеціальності ми агітуємо абітурієнтів соціологічного вступати саме на соціальну роботу», — розповіла Олена Мурадян.

Цей круглий стіл став вкрай важливим для подолання проблем сьогодення, упродовж дискусій і доповідей ми вже знайшли багато відповідей і розробили пропозиції для майбутньої роботи. Каразінський пишається, що організовує і бере участь в таких значущих заходах. Пам’ятаємо, що не існує «чужих» проблем — кожен з нас впливає на сучасність.



останні Новини

Архів новин
Корисні посилання