Каразінці вшанували пам’ять Тараса Шевченка
Цього дня в 1814 році народився геній українського народу, великий драматург, поет, прозаїк, художник і діяч Тарас Григорович Шевченко. Зараз, крізь століття, Тарас Шевченко залишається знаковою постаттю для українців, символом чесності, правди, безстрашності, невпинної боротьби та людяності.
Сьогодні в Каразінському університеті відбувся захід з нагоди 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
До початку заходу всі охочі мали можливість ознайомитися з галереєю Шевченківських лауреатів.
Захід розпочався зі слів ректора Тетяни Кагановської, декана філологічного факультету Євгенії Чекаревої та професора Юрія Безхутрого. Опісля відбулося покладання квітів.
«Сьогодні, коли ми заходили до університету, абсолютно всі вітали одне одного зі святом. Це, безумовно, означає, що ми на правильному шляху. Тарас Григорович Шевченко — це символ нашої боротьби за свободу, за право розмовляти рідною мовою, за наші традиції. Його слова актуальні зараз, як ніколи. Ми повинні обов’язково захищати нашу свободу, культуру, мову й традиції. У своєму заповіті поет наголошував любити та захищати свою землю. Це ми зараз і робимо», — зазначила Тетяна Кагановська.
У межах заходу доцент кафедри української мови філологічного факультету Каразінського університету Микола Філон презентував монографію «Особистість Тараса Шевченка. Лінгвокультурний, художньомовний та літературно-профетичний виміри». Також ректор університету вручила Миколі Філону подяку від Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів і плідну науково-педагогічну діяльність.
Протягом другої частини заходу учасники насолодилися виступами від спільноти ХНУМ імені І. П. Котляревського та декламуванням віршів від студентів Каразінського. У програмі заходу були такі виступи:
- студентка-бандуристка ХНУМ імені І. П. Котляревського Ольга Ткач з композиціями на слова Тараса Шевченка «Не сон-трава» (музика Миколи Приходька) і «Як би мені черевики» (музика Мирослава Скорика);
- творчий аспірант ХНУМ імені І. П. Котляревського Олексій Коноров (тенор) і концертмейстер Олена Лєвашова (фортепіано) з композиціями на слова Тараса Шевченка «Монолог Богдана з опери "Богдан Хмельницький"» (музика Костянтина Данькевича) і «Реве та стогне Дніпр широкий» (музика Миколи Лисенка): клас Заслуженого діяча мистецтв України, професора Наталії Говорухіної;
- студент факультету іноземних мов Каразінського Ігор Новіков з віршем «І мертвим, і живим, і ненарожденним...»;
- студентка філологічного факультету Каразінського університету Софія Глущенко з віршем «Минають дні, минають ночі»;
- студент філологічного факультету Каріма Хурамі з віршем «І Архімед, і Галілей»;
- студентка філологічного факультету Анастасія Павлова з віршем «Сонце заходить, гори чорніють»;
- викладач ХНУМ імені І. П. Котляревського Олексій Вєтров (баритон) і концертмейстер Олена Лєвашова (фортепіано) з композиціями на слова Тараса Шевченка «"Мені однаково" з циклу "В казематі"» (музика Миколи Лисенка) і «Огні горять» (музика Миколи Лисенка).
Шануємо нашу історію, культуру та видатних українських діячів усіх часів!