Каразінці на лінії вогню: Олексій Петряєв
Олексій Петряєв — кандидат економічних наук, доцент кафедри маркетингу, менеджменту та підприємництва економічного факультету. У квітні 2022 року Олексій прийняв рішення доєднатися до війська. Протягом війни він ніс службу на Бахмутському і Запорізькому напрямках.
Зараз Олексій служить на Вовчанському напрямку та обіймає посаду начальника групи психологічного супроводу та відновлення в батальйоні. Для виконання бойових задач 247 окремого батальйону 127 окремої бригади територіальної оборони терміново необхідні автівки. Зараз триває збір на ремонт авто!
Ціль: 70 000 ₴
Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/6TjEvn9bcn
Номер картки банки: 5375 4112 2034 0751
Розкажіть про себе до війни з росією, чим ви займалися до цього? Яким було ваше життя?
До війни я працював у Каразінському університеті на економічному факультеті. Був доцентом кафедри маркетингу, менеджменту та підприємництва. Викладав дисципліни, пов’язані з управлінням: управління персоналом, менеджмент, підприємництво. Виховував двох синів. Писав наукові статі. Взагалі тим, чим займається звичайний викладач одного з найкращих університетів України.
Чим ви займаєтеся наразі? З того, що можете розповісти.
Зараз я обіймаю посаду начальника групи психологічного супроводу та відновлення у нашому батальйоні. Хоча прийшов до лав ЗСУ простим солдатом. Чим займаюсь?
- Вивчаю та аналізую індивідуально-психологічні особливості військовослужбовців і тенденції їх змін у процесі підготовки, відновлення боєздатності та повсякденної діяльності.
- Здійснюю контроль впливу негативних чинників на військовослужбовців та надаю рекомендації командирам щодо корегування сили й інтенсивності психологічних навантажень.
- Організовую здійснення психологічного супроводу військовослужбовців у період виконання бойових завдань.
- Організовую проведення заходів психологічного супроводу військовослужбовців батальйону під час проведення заходів бойового злагодження.
- Організовую надання психологічної допомоги.
Але я не один цим займаюсь. У моєму підпорядкуванні є ще три офіцери, які допомагають нашим бійцям у стресових ситуаціях.
На якому напрямку несете службу?
Зараз знаходжусь на Вовчанському напрямку. До цього був на Запорізькому, а до цього на Бахмутському напрямку.
Коли і як саме для вас почалася війна?
Для мене, як і для більшості в Україні, війна почалася 24 лютого 2022 року о 4 годині ранку. Пам’ятаю той день дуже добре. Біля нашого будинку стояла система ППО. І приблизно о 4:38 почала працювати. Чому я так це пам’ятаю? Мій молодший син знаходився у моєї мами неподалік. І, чесно кажучи, я розгубився. Що робити? Не міг повірити що таке може бути. З вікна мого балкона я бачив, що відбувається на окружній дорозі біля Харкова. Потім, наскільки це можливо, заспокоївся і пішов до мами, щоб забрати її з сином до себе. Ось так і почалася ця війна для мене.
Коли ви прийняли рішення доєднатися до війська?
Рішення приєднатися до війська я прийняв у квітні 2022 року. Але потрапив у наш батальйон тільки 1 червня. До цього військкомати відмовляли.
Коротке запитання: чому? Що підштовхнуло вас на це рішення?
Чому? Напевно тому, що я люблю свою країну. І дивлячись на те, як всі об’єдналися, на той час зрозумів, що не можу бути осторонь. А підштовхнули мене очі мого сина. Повні жахіття, нерозуміння, що відбувається.
Якби ви могли описати один день зі свого життя в армії, що б ви сказали?
Кожен день — це лотерея. Бо ти не знаєш, що трапиться наступної хвилини. Але побратими завжди тобі допоможуть і підтримають.
Розкажіть про роботу в університеті — що дав вам Каразінський?
Каразінський університет — це велика, дружня сім’я, яка тебе підтримує в будь-який момент. Коли я прийшов в університет, я побачив у студентів зацікавленість у навчанні. Вони вбирали знання, як губки. І поступово, протягом їхнього навчання, ми ставали великою Каразінською сім’єю. Досі мої студенти мені дзвонять та питають, як в мене справи, чи, може, щось потрібно мені та моїм побратимам. Викладачі моєї кафедри постійно надають допомогу нашому батальйону. Що мені дав Каразінський — велику сім’ю!
Що для вас Каразінський у декількох словах?
Класика, що випереджає час. Краще сказати не можна.
На вашу думку, у чому важливість освіти під час війни?
Навчатися варто саме тому, що зараз війна. Саме війна показала ті питання, які ми відкладали, і які є актуальними для розвитку країни. І якщо зараз загальмувати освітні процеси, ми самі знищимо нашу культуру, освіту та історію українців.
Ви також можете дати пораду, настанову, побажання каразінцям й усій спільноті, яка побачить історію про вас. Що б ви хотіли сказати?
Я використаю слова великого українського поета Тараса Шевченка:
Борітеся — поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!