Каразінський університет взяв участь у конференції «Харків-Берлін-міст»
У Каразінському університеті за ініціативи асоціації міст-побратимів Штегліц-Целендорф відбулася масштабна онлайн-конференція «Харків-Берлін-міст».
Проведений захід став важливим кроком на шляху до створення спільної мережевої платформи для дискусій і дій, налагодження партнерських відносин між установами, організаціями, підприємствами України та Німеччини попри умови війни.
Конференція відбулася за підтримки Посольства України у ФРН, Посольства ФРН в Україні, Почесного консульства ФРН у місті Харків та сприяння Вільного університету Берліна.
На початку заходу учасників привітали Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен, мер округу Штегліц-Целендорф Марен Шелленберг, депутат Європарламенту, заступник Голови делегації ЄП у Парламентському комітеті асоціації Україна-ЄС Віола фон Крамон, перший віцепрезидент Вільного університету Берліна Верена Блехінгер-Толкотт, радник Посольства України у ФРН Аліса Подоляк.
З вітальним словом до присутніх звернулися проректор з науково-педагогічної роботи Каразінського університету Антон Пантелеймонов, директор Департаменту по взаємодії з міжнародними агенціями та фінансовими установами Харківської міської ради Ольга Дем’яненко, Почесний консул Федеративної Республіки Німеччина в Харкові Тетяна Гавриш.
Після пленарного засідання робота конференції тривала в межах трьох основних секцій.
Учасники першої секції «Цивільний захист / Відновлення / Захист навколишнього середовища / Екологія» зосередили увагу на питаннях відбудови, відновлення, архітектури зруйнованих об’єктів Харкова. Другий блок секції був присвячений серйозним викликам у галузі екології та охорони навколишнього середовища. Доповідачі третього блоку розглядали проблеми щодо цивільного захисту населення, зокрема й розмінування.
Робота другої секції «Медична допомога / Медичні технології / Передача медичних ноу-хау / Психологічна допомога» передбачала обговорення проєктів і розробок у сфері медицини, медичних технологій та освіти, напрямів розвитку та покращення надання психологічної допомоги.
Третя секція «Освітнє співробітництво / Молодіжні обміни / Культура / Соціальна робота / Громадянське суспільство» мала на меті запропонувати варіанти співпраці між Каразінським і Вільним університетом Берліна, співробітництва між громадськими організаціями, соціальними службами та культурними інституціями Німеччини й України.
У межах роботи секцій представили вкрай важливі й актуальні кейси як для Каразінського університету, так і для всієї України щодо відбудови інфраструктури, відновлення агрокластера, реабілітації цивільних і військових осіб, ядерної медицини та інших не менш важливих аспектів життєдіяльності в сучасних реаліях.
Проведення цієї конференції стало новим етапом співпраці між Харковом і Берліном, зокрема між Каразінським університетом та Вільним університетом Берліна.
Вдячні асоціації міст-побратимів Штегліц-Целендорф за цю потужну підтримку, результатами якої стануть заходи, спрямовані на відновлення Харкова, реалізацію спільних наукових, культурних та економічних проєктів між установами України та Німеччини, протидію руйнівним результатам і викликам воєнної агресії та наближення Перемоги українського народу!