Форум «Осмислення. Цінності та історії стійкості» у Каразінському
Проблема захисту ментального здоров’я є надважливою для українців, котрі вже понад 2 роки перебувають в умовах повномасштабного вторгнення та постійного стресу. У 2022 році за ініціативою першої леді Олени Зеленської в Україні започаткована масштабна програма ментального здоров’я «Ти як?», спрямована на формування в українців навичок і вмінь долати стресову ситуацію, зберігати міць характеру, стійкість і незламність.
Каразінський активно організовує та долучається до заходів, присвячених проблемі ментального здоров’я. В університеті відбувся форум «Осмислення. Цінності та історії стійкості».
У вступному слові проректор Олександр Головко зауважив, що з наступного навчального року університет започатковує низку міжфакультетських дисциплін, які сприятимуть опануванню вмінь і навичок, що дозволять подолати стрес, контролювати свої емоції, допомогти собі, рідним і близьким.
Заступник директора центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Ольга Вовк здійснила історичний екскурс в історію розвитку психіатрії та психології в Каразінському університеті, який понад 200 років перебуває на сторожі ментальної стійкості українців, розповіла про внесок каразінських науковців у цю галузь науки та практики.
Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», її мету, цінність та особливості презентувала координатор програми в Харківській області, доцент факультету психології Лілія Зотова.
Доцент факультету психології Андрій Харченко поділився власною історією стійкості, зокрема досвідом волонтерської діяльності та допомоги людям, постраждалим унаслідок бойових дій. «Сьогодні формула стійкості — це турбота про своє ментальне здоров’я, пошуки шляху до внутрішньої гармонії попри зовнішні умови, можливість реалізовувати свій потенціал, зберігати взаємопідтримку, повагу та гуманність», — підсумував він.
Університет залишається взірцем незламності та стійкості! Каразінці продовжують навчати та навчатися протистояти стресовій ситуації, у якій ми перебуваємо щодня.