День вишиванки: університет відзначає
Традиційно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки — відносно молоде свято, покликане популяризувати нашу культуру, зокрема зберегти споконвічні традиції носіння національного одягу, а також сприяти єдності українського народу.
Свято засновано в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції «Всесвітній день вишиванки» і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора у всьому світі, а також усі охочі підтримати Україну.
Важливо пам’ятати, що вишиванка не лише елемент традиційного одягу, але й своєрідний унікальний код українського етносу, який має дуже давнє походження. Перші вишиванки відігравали не стільки функцію одягу, а згідно з повір’ями, були оберегом для їхніх власників від зла. Тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах і подолі, щоб візерунок торкався тіла. Сьогодні ж вишиванка вважається модним вбранням не лише в Україні, але й надихає дизайнерів у всьому світі на створення унікальних колекцій за мотивами вишивки, яка подається в найрізноманітніших варіантах.
Багато років поспіль у День вишиванки проходять різноманітні марші, ярмарки, мистецькі просвітницькі акції та інші культурні заходи. Однак цього року ми маємо зважати на розповсюдження коронавірусної інфекції та пов’язані з нею карантинні заходи. В умовах неможливості масових зібрань Каразінський університет пропонує приєднатися до онлайн-флешмобу «Каразінський у вишиванках». Умови участі за посиланням. Автори світлин, які матимуть найбільше вподобайок, отримають приємні подарунки із символікою університету!