День відкритих дверей у Каразінському університеті: максимум можливостей
У Каразінському університеті відбувся традиційний День відкритих дверей, під час якого абітурієнти занурилися в атмосферу Каразінського, поспілкувалися з керівництвом університету, факультетів, кафедр, представниками приймальної комісії. Також переглянули відеоролики про діяльність університету, зокрема особливості факультетів, студентське самоврядування, досягнення, працевлаштування та історії успіху вихованців, а також нещодавні сюжети програми «Бери вище» на телеканалі “UA|TV” про Alma mater.
Від самого ранку Каразінський гостинно зустрічав гостей: у холі охочі могли зробити пам’ятне селфі біля тематичної фотозони, дізнатися більше про наукову діяльність університету на «Фестивалі популярної науки». Представники 21 факультету підготували стенди-презентації та готові були відповісти на будь-які питання майбутніх абітурієнтів. Охочі могли поставити питання стосовно особливостей вступної кампанії–2020, переваг навчання в університеті та студентського життя на брифінгах з представниками приймальної комісії та студентського самоврядування.
Офіційна частина розпочалася виступом Університетського академічного хору, який виконав гімн студентів “Gaudeamus”.
Майбутніх студентів привітав ректор, академік Віль Бакіров: «17 листопада 1804 року, 215 років тому, був заснований Харківський університет, який сьогодні має ім’я засновника, ініціатора, фундатора — Василя Назаровича Каразіна. Також сьогодні вже 20 рік поспіль відзначається Всесвітній день науки. Університет — це саме те місце, де живе й розвивається уже понад два століття фундаментальна, прикладна наука, що охоплює усі галузі сучасного наукового пізнання: від психології до радіофізики».
Він також наголосив, що Каразінський — це не лише 21 факультет, навчально-наукові інститути, сотні бакалаврських і магістерських програм, потужні наукові дослідження на світовому рівні, але й спорт, культурне і творче життя, благодійність. «Університет дбає, щоб його вихованці були не просто фахівцями, професіоналами своєї справи, а й людьми широкоосвіченими, інтелігентними, розвиненими, креативними й творчими», — зауважив ректор.
Своїми історіями вступу до Каразінського й порадами поділилися студент факультету математики і інформатики Данііл Осташев (отримав 200 балів на ЗНО–2019 з математики, бронзовий медаліст Міжнародного наукового конкурсу CASTIC–2019), студентка соціологічного факультету Ганна Новікова (переможниця Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт МАН) та студентка хімічного факультету Тетяна Різниченко (отримала 200 балів на ЗНО–2019 з хімії).
З основними етапами вступної кампанії–2020 ознайомила відповідальний секретар приймальної комісії, доцент Ольга Анощенко.
Директор центру зв’язків з громадськістю, доцент Максим Фоломєєв презентував спеціалізований вебсайт для абітурієнтів — «Абітурієнт Каразінського», де розміщено всю необхідну для вступу інформацію: Правила прийому з усіма додатками, анотації освітніх програм з переліком вступних випробувань та предметів зовнішнього незалежного оцінювання, вартість навчання, Калькулятор ЗНО та відповіді на найчастіші запитання.
Виступи присутнім подарували університетські команди з футзалу та чирлідингу. А щасливчик із залу навіть отримав футбольний м’яч із підписами ректора та членів команди з футзалу.
Захід продовжився зустрічами з деканами та представниками факультетів, де присутні могли поставити запитання щодо особливостей організації навчального процесу у межах конкретної спеціальності, дізнатись про історію та структуру факультетів.