День української писемності та мови: університет відзначає
Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Свято встановлене указом Президента України від 6 листопада 1997 року.
«Мова — це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова — це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова — це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу», — стверджував видатний український письменник, випускник Харківського університету Олесь Гончар.
У сучасних українських реаліях, коли на нашу землю прийшли з війною російські загарбники, мова стала справжньою зброєю, вона залишається одним із ключових факторів національної єдності та незалежності країни. Саме мова окреслює етнічну приналежність і є важливим чинником етнонаціонального розвитку.
Зазвичай у цей день також вшановують пам’ять преподобного Нестора Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія, відзначають найкращих популяризаторів української мови та проводять радіодиктант національної єдності.
Цей рік не стане винятком, однак через війну буде невелике нововведення. Через воєнні дії мільйони українців опинилися в різних країнах світу, тому для них будуть облаштовані студії для написання радіодиктанту за кордоном. Автором цьогорічного тексту є українська письменниця та режисер, член Українського ПЕН Ірина Цілик, читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Диктант розпочнеться об 11:00.
Вітаємо з Днем української писемності та мови! Долучайтеся до написання радіодиктанту національної єдності, шануйте та популяризуйте нашу мову, де б ви не були!