День пам’яті жертв голодоморів: університет вшановує

23 листопада 2024 року

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять мільйонів невинно загиблих від Голодомору 1932–1933 років — геноциду, влаштованого радянським тоталітарним режимом, та жертв масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Голодомор став однією з найжахливіших трагедій XX століття. За різними оцінками в цей період від голоду померло від 4 до 7 мільйонів українців. Людей цілеспрямовано позбавляли продовольства, конфісковували врожай, худобу, запаси їжі. Цей злочин був спрямований на знищення української нації, її ідентичності, культури та прагнення до свободи.

Ми згадуємо кожного, хто став жертвою цієї трагедії, кожну дитину, яка не побачила майбутнього, кожну родину, яка втратила рідних, кожну громаду, яка зникла з карти України. Це день, коли вся країна об’єднується в скорботі та молитовній пам’яті про наших предків, які стали жертвами штучного голоду.

Вшанування пам’яті — це не лише про скорботу за минулим, це й розуміння того, що боротьба за свободу та справедливість триває й досі. А запалена свічка пам’яті в наших вікнах – символ нашої поваги, солідарності та незламності.

Спільнота Каразінського університету також долучилася до вшанування пам’яті жертв Голодомору і штучних голодів. Сьогодні студенти й співробітники відвідали майстер-клас з виготовлення свічки пам’яті та послухали тематичну лекцію від начальниці Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті Марії Тахтаулової, а також приєдналися до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті». Нехай світло цієї свічки стане нагадуванням про те, що пам’ять жива, а правда — нездоланна.

Вічна пам’ять усім загиблим.

Текст: Софія Горенко
Фото: Юлія Гайденко

останні Новини

Архів новин
Корисні посилання