День астрономії: університет відзначає
Міжнародний день астрономії зазвичай святкують у день, коли Місяць має фазу поблизу першої чверті, що припадає на інтервал з середини квітня до середини травня. Традиція святкування Дня астрономії заснована в Америці у 1973 році.
У 2020 році свято відзначається 2 травня.
Астрономія має давню історію. Існують записи про спостереження астрономічних явищ, які зроблено ще 5 000 років тому. Роль сучасної астрономії важко переоцінити, оскільки без її участі неможливо розв’язувати фундаментальні питання, пов’язані з найважливішими природними процесами. Астрономічні методи та знання широко використовуються в космонавтиці, мореплавстві, географії, фізиці, хімії, математиці та інших галузях.
Каразінський університет почав досліджувати Всесвіт з моменту свого заснування. Історія астрономічної науки в університеті нараховує вже понад 200 років. Астрономи університету брали участь у підготовці й обробці результатів космічних експериментів з вивчення Місяця, Венери, Марса і комети Галлея.
На фізичному факультеті здійснює наукову та освітню діяльність кафедра астрономії та космічної інформатики. Працівники та викладачі кафедри використовують та створюють значні обсяги наукової інформації, котру одержують завдяки наземним та космічним телескопам й активному використанню новітніх інформаційних технологій. Іменами випускників кафедри астрономії названо 33 об’єкти Сонячної системи. Цьогоріч в університеті також відбулося відкриття реконструйованого музею астрономії імені Миколи Барабашова.
Наразі вчені Каразінського мають широкі зв’язки з багатьма науковими закладами України, країн СНД, США, Німеччини, Італії, Франції, Швеції, Фінляндії, Польщі, Чехії.
Вітаємо зі святом та дякуємо за важливий внесок у розвиток освіти й науки.