35-та річниця аварії на Чорнобильській АЕС: університет пам'ятає
Сьогодні, 26 квітня, відзначають 35-ту річницю аварії на Чорнобильській АЕС.
Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції 26 квітня 1986 року сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю та проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Австрії, Білорусі, Великої Британії, Латвії, Литви, Норвегії, Польщі, Росії, Фінляндії, Швеції, а пізніше — Бельгії, Нідерландів, Німеччини.
До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи Музей історії за підтримки Університетської медіастудії підготували відеопроєкт, присвячений співробітникам Каразінського університету — ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
У проєкті взяли участь:
- доцент біологічного факультету Олександр Наглов, який брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС у травні 1986 року;
- доцент хімічного факультету Олександр Лебідь, який брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 19 червня до 27 липня 1986 року;
- співробітник служби охорони Володимир Семеренський, який брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 25 червня до 31 серпня 1986 року;
- директор студмістечка Микола Рева, який брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС з 26 жовтня до 15 грудня 1986 року;
- підполковник у відставці Анатолій Баталов, який брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС як командир 28-го полку хімічного захисту Уральського воєнного округу з жовтня 1986 до грудня 1987 року.
Відеоролик можна переглянути за посиланням.
Також цьогоріч Український інститут національної пам’яті підготував дайджест з 11 книг, фільмів і статей, які будуть корисними тим, хто хоче більше дізнатися про аварію на ЧАЕС. Ознайомитися з ним можна за посиланням.
Вшановуємо пам’ять ліквідаторів та жертв страшної техногенної катастрофи.