166 років від дня народження Почесного доктора Каразінського університету Івана Франка: університет відзначає
27 серпня 1856 року в с. Нагуєвичі народився видатний український письменник, перекладач, суспільний та громадський діяч, Почесний доктор Каразінського університету Іван Франко.
Навчався майбутній співець слова спочатку в школі села Ясениця-Сільна (1862–1864), потім у школі при василіанському монастирі у Дрогобичі (1864–1867). У 1875 році закінчив Дрогобицьку гімназію. Восени 1875 р. став студентом філософського факультету Львівського університету. Освіта Івана Франка ґрунтувалася на багатствах світової культури, і, зокрема, античної греко-римської цивілізації, які традиційно входили до навчальних програм класичних гімназій та університетів.
Перші літературні твори Франка — вірш «Народна пісня» (1874) і повість «Петрії і Довбущуки» (1875) були надруковані в студентському часописі «Друг». У 1881 р. Іван Якович став співвидавцем часопису «Світ», після закриття (1882) якого працював у редакції часопису «Зоря» й газеті «Діло». У 1888 р. деякий час працював у часописі «Правда».
Поважне місце у спадщині Франка посідають переклади з літератур народів світу. «...Я почував себе до обов’язку віддати працю свого життя тому простому народові... От тим я старався присвоювати нашому народові культурні здобутки інших народів і знайомити інших з його життям», — відзначав Каменяр.
Науковці Каразінського університету високо оцінювали талант Івана Яковича. Зокрема, український етнограф, фольклорист та літературознавець, професор університету Микола Сумцов у 1890-ті роки написав статтю, присвячену Франку як популяризатору науки та культури. 20 вересня 1906 р. Вчена рада Харківського університету одноголосно обрала поета почесним доктором.
З життя видатний українець пішов 28 травня 1916 р. у Львові. У 2011 році на будівлі Харківського міського історичного архіву було відкрито меморіальну дошку Каменяру з написом «У цьому будинку в 1906 році надано звання почесного доктора видатному українському письменнику, вченому, критику, громадському діячу Івану Франку».