Дослідження людиномірного управління антикризовими трансформаціями і перспективи духовно-ноосферо-сталого національного господарського розвитку

Анотація

Постнекласичний людинорозмірний науковий формат світобачення виходить з розуміння цілісності господарства як цілокупної сфери життєдіяльності людини, а особистості як базового свободо-відповідального творчого суб’єкту господарських благосних антикризових трансформацій. Це потребує переходу до нової методології – особистісної. Розглянуто основне протиріччя постнекласичної науки: механічність чи людиномірність у форматі управління національним господарством. Визначальну роль у його розвязанні відіграє триалектика, яка надає можливість досліджувати господарюючу людину у її триіпостасній – духовно-біо-соціальній природі, зрозуміти господарювання як розгортання уному людяності. Господарство розглядається як процес розгортання уному людяності. Розкрито методологічне значення уному для управління антикризовими трансформаціями. Господарська свідомість представлено як головна передумова управління духовно-ноосферо-сталим розвитком людства у світлі природничих наук.

На даний момент Задорожна О.Г. активно займається розробкою та розвитком Національної стратегії розвитку, а саме методологічних засад дослідження людиномірного управління антикризовими трансформаціями та перспектив національного господарського розвитку. Ця стратегія складається з трьох великих блоків: сім'я, освіта, соціальне партнерство. У ході цього дослідження вже зроблено дуже багато: розроблено стратегію національного розвитку, відкрито професорсько-студентську лабораторію досліджень сучасного господарства за підтримки Національної Академії наук України, проведено 12 методологічних семінарів на економічному факультеті ХНУ, опубліковано 12 препринт-докладів за даними семінарами, у програми навчання наших студентів введено такі навчальні курси: Інтелектуальні ресурси як інноваційний потенціал міжнародної економіки, Інтелектуальна власність і ДНБІКС конвергенція, постнекласична економічна наука, соціальне партнерство, трансперсональна психологія як основа сфери розвитку бізнес-середовища; 2022 року Задорожною О.Г. написана та видана монографія «Пролегомені постнекласичної людиномірної управлінської науки (методологічні засади формування)», опубліковвано більше 10 статей за даним напрямком.

Інформація про міжнародні проєкти, якщо були (закриті/поточні) та в рамках яких проводилися дослідження:

А) В Uniwersytet Gdanski  17 листопада 2023 року в рамках  «Conference Ukraine –Poland – Past, Present, Future Perspectives, Cooperation» Представлена Стратегія національного розвитку України. Отримано сертифікат з подякою із рук віце премьер-міністра Польщі Ярослава Качинського.

Б) Латвія 24-25 листопада 2023 BALTIC INTERNATIONAL ACADEMY в рамках International Research-to-Practice Conference “Society Transformations in Social and Human Sciences” представлена доповідь на тему «THE CRISIS OF THE MODERN ECONOMY. PERSONAL MANAGEMENT ANTI-CRISIS TRANSFORMATIONS AND PERSPECTIVES NATIONAL ECONOMIC DEVELOPMENT».

Відповідальна особа

Задорожна Ольга Григорівна

ORCID: 0000-0001-6486-0710
Особистий профіль на сайті університету
o.zadorozhna@karazin.ua
+380 (50) 976-35-86

Корисні посилання