Багатомовна освіта в Україні: розвиток і інновації на факультеті іноземних мов Каразінського університету

Протягом останнього десятиліття вища освіта України реструктурувалася з метою інтеграції до європейського освітнього простору відповідно до принципів студентоцентрованого навчання, забезпечення якості, доступності та інклюзії. Основою побудови європейського освітнього простору є мовні компетенції. Вони є незамінними для мобільності, співпраці та взаєморозуміння людей, яких розділяють кордони, забезпечуючи їм ширший та різноманітніший освітній досвід.

Освіта повинна забезпечувати багатий мовний репертуар і розуміння того, які мови повинні вивчатися з якою метою. Мовна освіта має поважати спадщину рідної мови, а також готувати молодь до глобалізованого світу з англійською мовою як lingua franca та іншими іноземними мовами.

Широкі можливості для цього надає багатомовна освіта, що збагачує міжкультурний та міжнародний досвід студентів, розширює розуміння міжнародного виміру дисциплін, які вивчають студенти, і це сприяє успішності їхнього життя в багатоманітному світі, вдалому працевлаштуванню, що є запорукою надійного професійного майбутнього.

Факультет іноземних мов Каразінського університету працює за напрямами:

  1. оновлення бакалаврських, магістерських та PhD програм за спеціальністю 035 Філологія відповідно до стандартів Європейського союзу;
  2. адаптація та впровадження передових методів викладання іноземних мов в освітній процес, серед яких інтерактивні методи, студентоцентроване навчання, комунікативні методи, методологія CLIL (інтегрованого навчання предмета та іноземної мови);
  3. підвищення рівня ІКТ-компетентності викладачів та студентів;
  4. популяризація ідеї змішаного навчання та навчання протягом життя.

Участь факультету іноземних мов у міжнародних проєктах:

  • Erasmus+ KA2 610427-EPP-1-2019-1-EE-EPPKA2-CBHE-JP “Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration” (MultiEd) / «Підготовка вчителів іноземних мов як шлях до багатомовної освіти та євроінтеграції України»
  • Erasmus+ KA220 2022-1-EE01-KA220-HED-000089331 “Developing Reading Skills With and Through Digital Technologies (eREAD) / Розвиток навичок читання за допомогою цифрових технологій”
  • Erasmus+ KA2 (№101128713-DigiFLEd-ERASMUS-EDU-2023-CBHE) “Modernisation of University Education Programmes in Foreign Languages by Integrating Information Technologies (DigiFLEd) / Модернізація університетських освітніх програм з іноземних мов шляхом інтеграції інформаційних технологій”)

Відповідальна особа

Світлана Андріївна Віротченко
декан факультету іноземних мов
кандидат філологічних наук, доцент
Електронна пошта: s.a.virotchenko@karazin.ua

Корисні посилання