Центр колективного користування науковим обладнанням

Спектрофлуориметр Shimadzu RF-6000 (виробництво Shimadzu Corp., Японія)

Призначення

Вимірювання таких фізичних величин: інтенсивність флуоресценції та збудження (2D- та 3D-спектри). Тип зразків: розчини молекул у водних та органічних розчинниках.

Технічні характеристики

Характеристика Величина
Оптичний діапазон збудження та емісії 200 нм – 900 нм
Співвідношення сигнал-шум Краще, ніж 1000:1 при вимірюванні раманівського спектру води при 500 нм з часом інтегрування 1с.

Висока чутливість, що дозволяє вимірювати спектри не тільки флуоресценції, але й біолюмінесценції, хемілюмінесценції, електролюмінісценції.
Точність встановлення довжини хвилі ±1 нм
Відтворюваність довжини хвилі ±0.2 нм
Джерело світла 1. Дугова ксенонова лампа великої потужності (150 Вт). Строк служби джерела – 2000 годин. Не імпульсна. Має більш стабільні показники у порівнянні з імпульсною лампою. Завдяки тому, що конструкція приладу має захисні «затвори» між лампою та зразком, випромінювання впливає на зразок тільки в момент вимірювання спектру. У весь інший час випромінювання не впливає як на біологічний зразок, так і не спричиняє фотознебарвлення флуоресцентного зонду.
2. Інтенсивність джерела випромінювання і стабільність його роботи дозволяє отримувати високі значення співвідношення сигнал/шум навіть при більш вузьких щілинах (навіть при меншій світлосилі).
3. Промінь збудження з горизонтальною геометрією для максимальної ефективності та для можливості використання малих об’ємів у кюветах.
Монохроматор збудження та випромінювання 1. Фокальна довжина: 0,170 м.
2. Апертура: F/2.5 – Зворотна величина – чим менше значення дільника, тим кращим є значення апертури.
Дифракційні решітки для збудження 1300 ліній/мм
Дифракційні решітки для випромінювання 1300 ліній/мм
Детектори Високоефективні помножувачі R928 для сигналу флуоресценції, та окремі – для опорного сигналу.
Мінімальний об’єм зразка (у стандартній кюветі 10 мм) 1.2 мл
Параметри, що регулюються 1. Діапазон швидкості сканування: До 60 000 нм/хв. Висока швидкість сканування забезпечує можливість швидкого запису спектру у в 3D-форматі.
2. Діапазон усереднення сигналу флуоресценції: від 0.0125 до 999 с.
3. Спектральна ширина щілин збудження 1,5; 3; 5; 10; 15; 20 нм.
Та флуоресценції: 1; 3; 5; 10; 15; 20 нм.
4. Шаг спектрального сканування: від 0.1 до 10 нм. Чим менший шаг сканування, тим частіше розміщуються точки сканування, тим більш точнішим є відтворення кривій спектру.
Можливість автоматичного (повторного) сканування через задані проміжки часу 1. Кількість циклів повторного сканування (у режимі кінетики): 10001.
2. Максимальна тривалість одного циклу: 9999 с., у режимі кінетики: 1000 с/ ро /год. (відповідно до неохідного часу проведення аналізу можливо задавати одиниці вимірювання – секунди / хвилини / години).
Комплектація 1. Кювета кварцова (10 мм, 3 мл, з кришкою), полірована з 4х сторін, для реєстрації спектрів флуоресценції (170 – 2700 нм), з тефлоновою кришкою, 2 шт.
2. Стандартний зразок родаміна B, 1 шт.
3. Персональний комп’ютер:
Acer Aspire XC-704, роцесор Intel Celeron двухядерный 1.6ГГц, RAM 2ГБ, HDD 1000ГБ, DWD-RW, OC Windows 32-bit, клавіатура Genius, миша Genius.
4. Монітор Samsung LED, 19”,
5. Принтер HP Laser Jet CP1025 color.
6. Спеціалізоване програмне забезпечення LabSolutions RF для керування системою та обробки данних.

Кому цей прилад може стати за потреби

Прилад буде корисним для науковців, що працюють в області медичної фізики, фізичної хімії, фармацевтів, для вимірювання характеристичних спектрів флуоресценції розчинів макромолекулі і лігандів та флуоресцентної відповіді зондів на процеси, що проходять у біологічних системах на молекулярному рівні (наприклад, для дослідження механізмів формування амілоїдних фібрил на мембранній матриці). Зокрема, на сайті виробника вказано такі можливі області використання приладу: фармацевтика (компонентний аналіз проби, контроль якості препарату або субстанції); хімія (наприклад, дослідження механізмів фотосинтезу); науки про життя (спектральні властивості флуоресцентних маркерів); екологія (оцінка забруднення річок та ґрунтів); харчова промисловість (кількісне визначення домішок; контроль якості пакування); електроніка (спектральні властивості флуоресцентних матеріалів, аналіз світлодіодів, сонячних батарей, за наявності насадки для вимірювання твердих зразків).

Для роботи з приладами надішліть заявку на адресу:

collective.use@karazin.ua
Корисні посилання