Твінінг з Університетом Йорка

Університет Йорка

У період надзвичайно важких випробувань, в яких Каразінський університет опинився через війну, розв’язану Росією проти України, багато партнерів та друзів нашого університету активізували свою підтримку та допомогу.

Університет Йорка став для Каразінського університету партнерським закладом вищої освіти у Великій Британії в межах програми «Ініціатива Єднання» започаткованої компанією Cormack Consultancy Group у партнерстві з об’єднанням університетів Великої Британії Universities UK за сприяння Міністерства освіти і науки України у відповідь на загрози від російського вторгнення для вищої освіти в Україні.

University of York
Університет Йорка

 

Університет Йорка було засновано у 1963 році і сьогодні він посідає 151 сходинку у найпрестижнішому рейтингу найкращих університетів світу QS World University Rankings. В університеті навчаються студенти з понад 150 країн світу.

2 березня 2022 року ректор Університету Йорка професор Чарлі Джеффрі звернувся до студентів та викладачів університету із заявою на підтримку України, у якій рішуче засудив напад Росії на нашу країну та анонсував численні ініціативи, започатковані для надання допомоги українським громадянам.

За активного сприяння британської консалтингової компанії у галузі освіти Cormack Consultancy Group спільно з об’єднанням університетів Великої Британії — Universities UK, за підтримки Міністерства освіти та науки України було започатковано ініціативу Твінінг — програму «Ініціатива Єднання», спрямовану на встановлення партнерських відносин між університетами України, Великої Британії та ЄС, а саме — пошук оптимальних шляхів підтримки конкретних ЗВО, створення довгострокових альянсів університетів. Сьогодні існує понад 70 партнерств між британськими та українськими університетами в межах цієї ініціативи.

Фундаментом проєктів в межах програми Твінінг є поєднання досвіду університетів Великої Британії та США з реаліями українських університетів з метою створення довгострокових стратегічних альянсів у галузі вищої освіти та наукових досліджень. Ініціатива передбачає багатовимірність співпраці між українськими та британськими університетами, що дозволить адресно та ефективно підтримати кожен заклад вищої освіти, який бере участь у програмі. Метою проєкту є встановлення понад 100 довгострокових, стійких партнерств для підтримки українських установ, студентів і дослідників під час війни та після неї. Об’єднання університетів Великої Британії Universities UK опублікувало оновлений перелік університетських партнерств, укладених станом на 28 червня 2022 року.

21 червня 2022 року за ініціативи та активного посередництва британської консалтингової компанії Cormack Consultancy Group та особисто її засновника Чарльза Кормака було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна та Університетом Йорка.

Йорк_меморандум_основне фото
Зліва направо: проректор Каразінського університету, професор Антон Пантелеймонов; ректор Каразінського університету, професор Тетяна Кагановська; в.о. начальника управління міжнародних відносин, доцент Наталія Олійник; директор з питань партнерства компанії “Cormack Consultancy Group», професор Філл Грей; проректор Університету Йорку професор Сол Тендлер; менеджер проєктів Сара Бістон; представник офісу глобального партнерства Університету Йорку Вон МакКі; ректор Університету Йорку, професор Чарлі Джеффрі, президент Спілки студентів Університету Йорку Патрік О’Доннелл; голова студентської ради Каразінського університету Віталіна Шевченко

 

Під час підписання Меморандуму професор Чарлі Джеффрі, ректор Університету Йорку, сказав: «Надзвичайно дивовижною історією стала розбудова програми співпраці з університетом, який упродовж не одного місяця зазнає бомбардувань. Нас надихає те, що наші колеги з Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, навіть за таких обставин, думали про те, як працювати разом із Університетом Йорку на ниві обміну співробітників і студентів, онлайн-доступу до академічних матеріалів і збереження цінних бібліотечних фондів. Тому із почуттям захвату ми підписуємо Меморандум про взаєморозуміння, який визначить нашу співпрацю під час війни та після неї».

Професор Тетяна Кагановська, ректор Каразінського університету, підкреслила: «За допомогою підписання Меморандуму про взаєморозуміння створено загальну структуру, яка охоплює нові пілотні програми з поєднанням знань, досвіду та мережі наших університетів. Він сприятиме розбудові потенціалу для відновлення освітнього процесу, створення нових методологічних принципів і практик, а також порядку денного для сталого розвитку нашого партнерства, незважаючи на війну. Я з нетерпінням чекаю нових заходів, які будуть розроблені в результаті нашої співпраці».

 

Корисні посилання