Завершила роботу міжнародна літня школа «Захист прав переміщених осіб у війні — приклад України»

15–25 серпня 2022 року проходила масштабна міжнародна літня школа зі статусу та прав біженців “War-displaced Persons’ Protection Rights — Case study Ukraine”, співорганізаторами якої виступають Каразінський університет (Україна) та Університет Палацького в Оломоуці (Чехія) як партнери за Альянсом «Аврора».

Під час відкриття школи від Університету Палацького учасників привітав проректор зі стратегії та регіональних питань, професор Міхал Малацка, від імені Каразінського університету з вітальним словом звернулася начальник управління міжнародних відносин, доцент Наталя Олійник.

Історія створення школи особлива тим, що наприкінці 2021 року команда Каразінського університету виграла грант за стипендіальною програмою Німецької служби академічних обмінів (DAAD) для проведення в Харкові міжнародної літньої «Масові переміщення: фокус на Східну Європу під час пандемії COVID–19». Через воєнні дії, розпочаті Росією проти України, провести школу в запланований час на базі Каразінського університету стало неможливим, і міжнародні партнери за Альянсом «Аврора» вчасно прийшли на допомогу. Університет Палацького в Оломоуці запропонував стати базою для проведення школи, змінивши її формат та акцент у дослідженні, поєднавши із щорічною, уже дев’ятою, міжнародною літньою школою зі статусу та прав біженців.

Як результат, школа отримала нову назву — «Захист прав переміщених осіб у війні — приклад України», а викладачі та науковці Каразінського університету стали частиною команди організаторів та лекторів школи. Згодом формат заходу було розширено, і 9-та Міжнародна літня школа зі статусу та прав біженців Університету Палацького в Оломоуці стала однією з ініціатив Програми підтримки розвитку потенціалу (“Capacity Development Support Programme”), яку реалізує Альянс «Аврора». Від Каразінського університету лекторами школи стали п’ятеро викладачів з різних галузей науки, а п’ятеро студентів долучились до навчання онлайн на безоплатній основі.

Програма школи була побудована в гібридному форматі та включала 10-денне навчання, відвідувати яке було можливо як очно, так і/або онлайн.

У школі взяли участь 31 учасник, 24 з яких – особисто в режимі офлайн, а 7 учасників долучились до занять за допомогою онлайн-платформи “Microsoft Teams”. Учасниками школи стали, зокрема, студенти, аспіранти та громадські активісти з шести країн, зокрема, з Великої Британії, Німеччини, Люксембургу, Італії, Австрії та України. П’ятеро студентів Каразінського університету брали активну участь у навчанні в онлайн-форматі безоплатно в межах кампанії з підтримки Каразінського університету з боку Альянсу «Аврора».

Із детальною програмою літньої школи можна ознайомитися на офіційному сайті школи або сторінці Університету Палацького.

Корисні посилання