Кафедри та підрозділи

Підготовку фахівців здійснюють 7 кафедр радіофізичного та біофізичного напрямів:

  • Кафедра теоретичної радіофізики заснована в 1960 році. Фахівці кафедри досліджують розсіювання електромагнітних хвиль на складнокомпозиційних тілах довільної форми; ультракороткі імпульсні сигнали; розробку антенних систем імпульсних сигналів; електромагнітну сумісність; магнітокардіографію.

    Детальніше про кафедру

  • Сфери наукової діяльності кафедри: квантові генератори інфрачервоного та субміліметрового діапазонів довжин хвиль та їх застосування для діагностики плазми, напівпровідників і дослідження біологічних об’єктів; молекулярна радіоспектроскопія в діапазонах міліметрових і субміліметрових довжин хвиль; спектроскопія ридберговських атомів; вимірювання просторово-енергетичних і поляризаційних параметрів інтенсивного широкоапертурного лазерного випромінювання.

    Випускники кафедри квантової радіофізики вміють проводити наукові дослідження, створювати й експлуатувати різні електронні та лазерні системи.

    Детальніше про кафедру

  • Кафедра прикладної електродинаміки була заснована в 1953 році. Серед основних наукових напрямів діяльності кафедри: фундаментальні дослідження випромінювання електромагнітних хвиль, розвиток методів обчислення і дослідження фізичних явищ в антенах кругової та довільної еліптичної поляризації; отримання зображень і визначення геометричних і електрофізичних характеристик віддалених об’єктів радіо- і оптикоголографічними методами.

    Детальніше про кафедру

  • Кафедра фізики НВЧ є однією з найстаріших кафедр факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп'ютерних систем Каразінського університету. 2 січня 2022 виповнилося 70 років від дня її заснування.

    Тематика наукових досліджень на кафедрі охоплює: теоретичні та експериментальні дослідження хвилеведучих структур НВЧ і КВЧ діапазону, зокрема планарні широкосмугові СВЧ структури та гібридні КВЧ структури.

    Детальніше про кафедру

  • Кафедра космічної радіофізики здійснює підготовку бакалаврів, спеціалістів і магістрів за двома спеціалізаціями: «Космічна радіофізика»; «Радіоастрономія». У межах підготовки фахівців особлива увага приділяється вивченню комп’ютерної техніки та комп’ютерних технологій при вирішенні професійних завдань будь-якого рівня.

    Детальніше про кафедру

  • Фахівці кафедри займаються дослідженням міжмолекулярних взаємодій ДНК і білків з біологічно активними речовинами та лікарськими препаратами; нанотехнологій у біології та медицині. Студенти отримують фундаментальну підготовку з прикладної фізики, вищої математики та програмування, біофізики, методів біофізичних досліджень, застосування електроніки в біології та медицині, радіаційної біології, кріобіофізіки, екології та біотехнологій.

    Детальніше про кафедру

  • Кафедра фізичної і біомедичної електроніки та комплексних інформаційних технологій (ФБМЕ та КІТ) здійснює підготовку бакалаврів і магістрів за двома спеціальностями: «Мікро- та наносистемна техніка»; «Прикладна фізика та наноматеріали». У межах підготовки фахівців особлива увага приділяється вивченню комп’ютерної техніки та комп’ютерних технологій для вирішення професійних завдань будь-якого рівня.

    Детальніше про кафедру

Також до складу факультету входять:

  • Співробітники лабораторії вже протягом кількох десятиліть працюють у галузі фотобіології та фотомедицини. У лабораторії проводяться фундаментальні дослідження закономірностей і механізмів дії низькоінтенсивного електромагнітного випромінювання оптичного діапазону спектра на різні системи біологічних об’єктів (експериментальні тварини, добровольці). На базі отриманих експериментальних досліджень у лабораторії розробляють методи лікування та профілактики найпоширеніших захворювань людини за допомогою ЕМВОДС.

    Детальніше про лабораторію

  • Основний науковий напрям діяльності лабораторії — дослідження голографічними методами поляризаційних, нелінійних і резонансних ефектів взаємодії електромагнітних полів в радіо- і оптичному діапазоні з речовиною; розробка голографічних пристроїв для отримання інформації про досліджувані біологічні та небіологічні об’єкти.

    Детальніше про лабораторію

  • Радіофізична обсерваторія розташовується біля с. Гайдари Зміївського району Харківської області. До складу обсерваторії входить комплекс для дистанційного зондування навколоземного космічного простору (національне надбання України). Комплекс використовується в навчальному процесі на радіофізичному факультеті: тут виконуються лабораторні роботи, студенти проходять навчальну радіотехнічну практику, проводяться вимірювання, результати яких є основою кваліфікаційних робіт бакалаврів та дипломних робіт магістрів.

    Детальніше про обсерваторію

Корисні посилання