Навчально-науковий інститут «Фізико-технічний факультет»
Сайт навчально-наукового інституту
Навчальна робота та структура
ННІ «Фізико-технічний факультет» є потужним науково-освітнім центром, де навчається понад 100 студентів та аспірантів, працює понад 50 провідних науковців та викладачів. ННІ «Фізико-технічний факультет» складається з 4 кафедр, які проводять висококваліфіковану підготовку здобувачів освіти всіх рівнів:
- кафедра фізики ядра та високих енергій імені О. І. Ахієзера;
- кафедра матеріалів реакторобудування та фізичних технологій;
- кафедра прикладної фізики та фізики плазми;
- кафедра медичної фізики та біомедичних нанотехнологій.
За освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» проводиться підготовка за освітніми програмами:
- «Прикладна фізика»
- «Біомедичні нанотехнології».
За освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» проводиться підготовка здобувачів освіти за освітніми програмами:
- «Експериментальна ядерна фізика та фізика плазми»
- спеціалізація «Теоретична ядерна фізика»;
- спеціалізація «Експериментальна ядерна фізика»;
- спеціалізація «Фізика плазми».
- «Прикладна фізика»
- спеціалізація «Прикладна фізика»;
- спеціалізація «Фізичне матеріалознавство».
- «Медична фізика»
- спеціалізація «Медична радіаційна фізика»;
- спеціалізація «Медична біофізика».
- «Медична фізика» (Англійська мова викладання)
Попит на кадри саме таких професій зараз постійно зростає в Україні та Світі. Обравши освіту на ФТФ ви отримаєте престижну спеціальність, станете конкурентоспроможним фахівцем та отримаєте гарантоване працевлаштування в Україні або за кордоном.
Науково-дослідна робота та міжнародне співробітництво
Дуже широкою є географія місць роботи випускників навчально-наукового інституту: це наукові центри, академічні інститути та університети України, провідні IT компанії, найбільші наукові центри світу — Європи, Кореї, Японії, Австралії, Сполучених Штатів Америки тощо.
Висококваліфіковані науковці ННІ «ФТФ» є авторами наукових розробок з та вносять суттєвий доробок до сучасного розвитку фізичної науки. Викладачі проводять підготовку кадрів використовуючи методи які органічно поєднують класичні підходи з сучасними надбаннями галузі («Класика що випереджає час!»). Студенти беруть участь у літніх школах, олімпіадах, конференціях які проводяться у провідних наукових центрах світу: Інститут Макса Планка (Німеччина), RIKEN (Японія), Університет Вашингтона (США) Технічний університет (Дармштадт, Німеччина), Брюссельський вільний університет, Національний інститут Ядерної фізики (Італія) тощо.
Високий рівень підготовки студентів дозволяє їм вигравати різноманітні національні та міжнародні наукові фізичні олімпіади, конкурси, турніри, здобувати вищі нагороди на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт. Команди фізтеху шість разів представляли Україну на Міжнародних студентських турнірах фізиків і кожного разу повертались додому з перемогами, тричі здобували золоті медалі. Кращі студенти ННІ «ФТФ» одержують почесні стипендії Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, а також різноманітних благодійних фондів.
Навчально-науковий інститут інтегрований в сучасну інфраструктуру Каразінського університету. Має сучасні комп’ютерні класи, власний спортивний зал, гуртожиток, добре обладнані науково-навчальні лабораторії які у комплексі з обладнанням ННЦ «ХФТІ» утворюють середовище для якісного навчання та розвитку. Поряд з основною спеціальністю студенти, за бажанням, можуть отримати військову спеціальність і військове звання молодшого лейтенанта запасу.
Історія
За понад 60 років Навчально-науковий інститут «Фізико-технічний факультет» (раніше фізико-технічний факультет) випустив понад 3 700 фахівців у різноманітних галузях фізичної науки та технологій. Більшість випускників навчально-наукового інституту — успішні люди, які проводять наукові дослідження в Україні та за її межами, працевлаштовані в провідних технологічних компаніях Світу. Понад 30% випускників мають наукові ступені. Випускники ННІ «ФТФ» посідали та посідають високі державні посади, працюють в Уряді України.
Фізико-технічний факультет як самостійний структурний підрозділ було створено у 1962 році для підготовки фахівців у найпередовіших галузях науки і техніки – ядерній фізиці, фізиці плазми, фізичному матеріалознавстві. На теперішній час до цих галузей приєднується і Медична фізика, як окремий сучасний напрямок з урахуванням потреб сьогодення.
До державного реєстру внесено три відкриття (з більш як двох тисяч, наявних у реєстрі), зроблені випускниками факультету. Усьому світу відомі прізвища наших професорів, співробітників та випускників фізтеху: Л. Ландау, О. Ахієзера, Д. Волкова, С. Пелетмінського, М. Шульги, І. Залюбовського, К. Степанова, В. Толока.
Навчально-науковий інститут зробив значний внесок до світової наукової скарбниці. Серед його випускників — більше ніж 60 лауреатів Державних премій СРСР, УРСР та інших республік, більше ніж 10 лауреатів премій Національної академії наук, 17 академіків, 18 членів Національної академії наук України, багато Соросівських професорів.
Директор
Пилип Едуардович Кузнєцов
кандидат фізико-математичних наук
Телефони: деканат: +380 (636) 400-06-13
в. о. директора: +380 (50) 189-29-30
Електронна пошта: ftf@karazin.ua; kuznietsov@karazin.ua;
Адреса: 61022, м. Харків, майдан Свободи, 4 ауд. 8-38, 8-40; вул. Ак. Курчатова, 31