Онлайн-лекція директорки програми Temerty Contemporary Ukraine в Українському науковому інституті Гарвардського університету, професорки Емілі Ченнел-Джастіс: запрошуємо долучитися
14 червня в Каразінському університеті відбудеться гостьова онлайн-лекція професорки Емілі Ченнел-Джастіс, яка є директоркою програми Temerty Contemporary Ukraine в Українському науковому інституті Гарвардського університету.
Тема лекції — «Самоорганізація в Україні: від Євромайдану до вторгнення росії».
Соціокультурний антрополог, вона вперше почала вивчати українську мову та проводити дослідження в Україні у 2012 році. Досліджувала політичний активізм та соціальні рухи серед студентів і феміністок під час мобілізацій Євромайдану 2013–2014 років.
Емілі Ченнел-Джастіс є авторкою етнографії «Без держави: самоорганізація та політичний активізм в Україні» (Університет Торонто, 2022) та збірки «Деколонізація квір-досвіду: ЛГБТ + наративи зі Східної Європи та Євразії» (Lexington Books, 2020). Професорка публікувала наукові статті в кількох журналах, серед яких «Історія та антропологія» та «Знаки: журнал про жінок у культурі та суспільстві».
Здобула ступінь доктора філософії в аспірантурі Міського університету Нью-Йорка у вересні 2016 року, а протягом 2016–2019 років була стипендіатом Гавігерста та запрошеним доцентом кафедри міжнародних студій в Університеті Маямі, штат Огайо.
20 травня 2023 року Американська асоціація українських студій (ААУС) визнала професорку Емілі Ченнел-Джастіс співлауреатом Книжкової премії ААУС 2023 року за книгу «Без держави: самоорганізація та політичний активізм в Україні». Комітет премії високо оцінив науковість книги про відносини держави та суспільства, активізм і декомунізацію, зазначивши: «Це дослідження є неоціненним внеском для всіх, хто досліджує революцію, активізм і трансформацію українського суспільства після Євромайдану. Знання новітньої історії України стане необхідним у процесах післявоєнної відбудови країни».
Професорка Емілі Ченнел-Джастіс зазначає: «Я отримала дві неймовірні нагороди в один день: потрапила під санкції російської федерації, та мені заборонили в’їзд, і моя книга стала спів переможцем книжкової премії ААУС. Для мене велика честь розділити книжкову нагороду з професором Рорі Фіннін та санкції — з Бараком Обамою».
Захід є частиною циклу лекцій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна «За одну лекцію до Перемоги: спікери світу на підтримку Каразінського» та стане двадцятим у межах цієї ініціативи.
Початок заходу: о 16:00.
Зареєструватися для участі можна за посиланням.
Зустріч проходитиме на платформі Zoom.
Посилання на вхід у Zoom (там ви зможете наживо поставити свої запитання) прийде окремим листом усім зареєстрованим.
Послухати лекцію також можна на ютуб-каналі університету під час прямої трансляції.
Запрошуємо каразінців доєднатися!