Пішов з життя вихованець університету Федір Рофе-Бекетов: університет співчуває...

29 квітня 2022 року

З глибоким сумом повідомляємо, що 28 квітня 2022 року помер видатний математик, вихованець та професор Каразінського університету Федір Семенович Рофе-Бекетов. Він народився в родині Алчевських-Бекетових.

У 1955 році закінчив фізико-математичний факультет Харківського університету. Обіймав посаду провідного наукового співробітника, згодом головного наукового співробітника відділу математичної фізики Фізико-технічного інституту низьких температур імені Б. І. Вєркіна Національної академії наук України, працював за сумісництвом професором Каразінського університету.

Серед його наукових інтересів — питання спектрального аналізу для операторних диференціальних рівнянь другого порядку, бінарних відносин у теорії розширень операторів, нескінченних систем диференціальних рівнянь довільного порядку, розробка осцилляційної теорії для еліптичних операторів та інші.

Федір Семенович був співавтором понад 80 праць, 2 монографій, членом редколегій двох математичних журналів, членом математичного товариства.

Глибоко сумуємо й висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Федора Семеновича, розділяємо гіркоту втрати. Світла пам’ять про нього назавжди залишиться в серцях усіх, хто його знав.

Текст: Валерія Харченко

останні Новини

Архів новин
Корисні посилання