Пішов із життя знаний фізик-матеріалознавець, професор університету Геннадій Ковтун: університет співчуває...

13 травня 2022 року

З глибоким сумом повідомляємо, що 12 травня 2022 року на 86-му році пішов з життя знаний фізик-матеріалознавець, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, вихованець та професор Каразінського університету Геннадій Прокопович Ковтун.

У 1959 році він закінчив фізико-математичний факультет (ядерне відділення) Харківського університету та почав працювати у Харківському фізико-технічному інституті, пройшовши шлях від молодшого наукового співробітника до начальника лабораторії чистих металів та напівпровідникових матеріалів.

З 1997 року працював за сумісництвом професором кафедри матеріалів реакторобудування ННІ «Фізико-технічний факультет», викладав базовий курс «Фізичне металознавство».

Основні напрями його наукової діяльності — одержання чистих і надчистих матеріалів, створення на їхній основі нових конструкційних і функціональних матеріалів з особливими властивостями для ядерних пристроїв, мікро- і наноелектроніки, високочутливих детекторів. На основі його розробок було отримано низку високочистих металів, серед яких — реній, рутеній і осмій, вони рівнем чистоти і сьогодні не мають аналогів у світовій практиці.

Під керівництвом Геннадія Прокоповича студентами захищено понад 20 дипломних робіт, він підготував 8 кандидатів наук. У його науковому доробку близько 300 робіт, 25 винаходів, низка монографій та навчальних посібників.

Сумуємо і щиро співчуваємо рідним і близьким Геннадія Прокоповича. Вічна пам’ять!

останні Новини

Архів новин
Корисні посилання