Каразінський спортивний: Всеукраїнський олімпійський урок в університеті

26 вересня 2019 року
Спорт

25 вересня 2019 року в Каразінському університеті відбувся традиційний Всеукраїнський олімпійський урок з нагоди Міжнародного дня студентського спорту.

Захід відбувся за участю ректора, академіка Віля Бакірова, голови Харківського обласного відділення Національного олімпійського комітету України, заслуженого працівника фізичної культури та спорту України Віктора Христоєва, завідувача кафедри фізичного виховання та спорту Володимира Темченка, голови студентської ради університету Даніели Даас, голови первинної профспілкової організації студентів, аспірантів та докторантів Сергія Махновського, видатних спортсменів та олімпійців університету, випускників, викладачів і студентів.

«У нашому університеті є потужні та давні олімпійські традиції. Сьогодні ми вкотре збираємося разом на олімпійський урок, аби поговорити про спорт, олімпійський рух та цінності, які він втілює — чесність, порядність, наполегливість, силу, відвагу», — привітав усіх Віль Бакіров. Зі свого боку Віктор Христоєв наголосив, що Всеукраїнський олімпійський урок у Каразінському університеті збігається з проведенням Європейського олімпійського уроку.

Захід також відвідали спортсмени-олімпійці минулих років, зокрема дворазова олімпійська чемпіонка з легкої атлетики, заслужений майстер спорту Людмила Джигалова, доцент кафедри фізичного виховання та спорту університету, заслужений тренер України, учасниця Олімпійських ігор (1988, 2000 років) Олена Ковтун, чемпіонка Європи зі стрільби з лука, випускниця університету Вікторія Коваль, учасник Олімпійських ігор (2000, 2004 років), срібний призер чемпіонату світу (2001 року), багаторазовий призер і чемпіон, випускник університету Олексій Мазікін, бронзова призерка з настільного тенісу Паралімпіади–2016, чинна чемпіонка світу, випускниця соціологічного факультету Марина Литовченко та інші. Вони отримали почесні нагороди й побажали присутнім значних спортивних досягнень та успіхів.

За традицією відбулося вшанування кращих спортсменів університету та їхніх тренерів за минулий навчальний рік. Нагороди отримали спортивні команди-переможці, зокрема з чирлідингу та футзалу, а також призери обласних щорічних студентських змагань «Спорт протягом життя» та 69-ї Студентської спартакіади університету. Нагороджено призерів XIV Літньої універсіади 2019 року, у комплексному заліку універсіади Каразінський університет посів друге місце.

Презентовано спортивний символ Каразінського університету “Team’Co”. Ректор зазначив, що Каразінський — перший в Україні університет, який має свій спортивний талісман. «Байбак, зображений на нашому символі, відрізняється силою, завзятістю, тобто тими якостями, які потрібні спортсмену», — розповів про спортивний талісман Віль Бакіров.

Наприкінці гостей вразила своїм яскравим виступом команда університету з чирлідингу.

Також у межах заходу діяла виставка «Спортивні досягнення Каразінського університету», на якій представлено нагороди тенісистів, фехтувальників, команд з чирліндингу та футзалу. Усі охочі могли поспілкуватися зі спортсменами та дізнатися особливості їхнього виду спорту.

Текст: Валерія Харченко
Фото: Вікторія Якименко

останні Новини

Архів новин
Корисні посилання