Луньовські читання «Проблеми охорони та збереження музейних пам’яток в період воєнних дій та інших надзвичайних ситуацій: історія та сьогодення»

5 травня 2023 року

5 травня 2023 року у Каразінському університету на історичному факультеті в онлайн-форматі відбудеться наукова конференція ХІV Луньовські читання. 

Тема конференції «Проблеми охорони та збереження музейних пам’яток в період воєнних дій та інших надзвичайних ситуацій: історія та сьогодення».

Організатори конференції: кафедра історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету, центр українських студій та  краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька, Асоціація музеїв вищих навчальних закладів міста Харків.

У конференції братимуть участь музеєзнавці, історики, мистецтвознавці, пам’яткознавці, педагоги, які представляють музейні, наукові та навчально-освітні заклади Харкова і Харківщини, Києва, Дніпра, Полтави Рівного, Ужгорода.

Конференція присвячена сучасним актуальним проблемам збереження, вивчення пам’яток історії та культури, музейних пам’яток, а також діяльності науково-освітньої громадськості в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуацій.

З пленарною доповіддю «Збереження та переосмислення культурної спадщини українських міст в умовах війни: про реалізацію наукового проєкту ˮМІСТО І ВІЙНАˮ»  виступить доцент кафедри історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету Євген Рачков.

Також на конференції працюватимуть дві секції:

  • секція 1 «Пам’яткоохоронна діяльність музеїв та інших закладів культури в умовах військового часу», приєднатися за посиланням (ідентифікатор конференції: 812 6186 0288, код доступу: 8848);
  • секція 2 «Просвітницька діяльність музейних та інших освітньо-культурних закладів в екстремальних умовах: історія, досвід, інновації», приєднатися за посиланням (ідентифікатор конференції: 81261860288, код доступу: 8848).

Початок конференції: о 13:30. 

Приєднатися до конференції можна за посиланням (ідентифікатор конференції: 987 1963 5613, код доступу: 782074).

Архів конференцій
Корисні посилання