Спеціальний Харківський квантовий семінар, присвячений Всесвітньому дню квантів: запрошуємо долучитися

15 квітня 2025 року відбудеться спеціальний Харківський квантовий семінар, присвячений Всесвітньому дню квантів в онлайн-форматі.
Тема: «Емуляція моделі Бозе-Хаббарда за допомогою масивів надпровідних кубітів».
Доповідач: професор Вільям Д. Олівер (MIT, Кембридж, Массачусетс, США).
Початок заходу: о 16:00.
Захід проходитиме у Zoom (ідентифікатор конференції: 848 5824 8436, код конференції: 929397).
Детальна інформація за посиланням.
Запрошуємо зацікавлених колег і студентів долучитися!
Професор Вільям Д. Олівер здобув ступінь доктора філософії з електротехніки у Стенфордському університеті. З 2003 по 2023 рік працював у Лінкольнській лабораторії в групі квантової інформації та інтегрованих наносистем. Зараз Вільям Олівер суміщає посади професора електротехніки та комп'ютерних наук і професора фізики в Массачусетському технологічному інституті (MIT).
Він є директором Центру квантової інженерії та заступником директора Дослідницької лабораторії електроніки. Він є головним дослідником у групі інженерних квантових систем у кампусі MIT.
Професор Олівер забезпечує програмне і технічне керівництво, спрямоване на розвиток квантових і класичних високопродуктивних обчислювальних технологій. Його наукові інтереси охоплюють вирощування матеріалів, виготовлення, проєктування та вимірювання надпровідних кубітів, а також розробку кріогенної упаковки та керуючої електроніки з використанням кріогенної CMOS та однопотокової квантової цифрової логіки.
Професор Олівер є членом Американської асоціації розвитку науки (AAAS), Американського фізичного товариства (APS) та старшим членом IEEE, входить до складу Консультативного комітету Національної квантової ініціативи.