Культурний центр

Культурний центр — структурний підрозділ університету, що організовує, координує та розвиває всі напрямки позааудиторної роботи, пов’язані з процесом відродження і розвитку української культури, забезпечує діяльність художньої творчості студентів та співробітників, організовує різні форми дозвілля, виконує соціально-культурні замовлення підрозділів університету.

Реалізація різноманітних форм та методів культурно-просвітницької роботи здійснюється безпосередньо через творчі об’єднання та колективи художньої самодіяльності, які відіграють значну роль у культурному розвитку студентів:

  • академічний студентський хор “Ad libitum”;
  • університетський студентський оркестр “Karazin Orchestra”;
  • ансамбль народного танцю «Сонцеворот»;
  • вокальна студія “My music kitchen”;
  • студія звукозапису;
  • клуб шанувальників поезії.

Академічний студентський хор “Ad libitum” створено у 2004 році. Художній керівник і диригент — Андрій Сиротенко. За час свого існування хор став лауреатом міського конкурсу студентської самодіяльності «Студентська весна–2006», Всеукраїнського фестивалю духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва» (м. Дніпро, 2007, 2009, 2013 роки), Міжнародного хорового фестивалю «Співоча феєрія» (2012, 2013 роки). У травні 2008 року хор взяв участь у ХХVІІ Міжнародному фестивалі церковної музики «Хайнувка–2008» у Польщі. У вересні 2018 року академічний студентський хор університету став володарем гран-прі Міжнародного фестивалю-конкурсу хорового мистецтва «Південна Пальміра» імені Олександра Зайцева (м. Одеса).

За ініціативи хору з 2016 року проводиться щорічний фестиваль «Каразінські хорові зустрічі», в якому беруть участь заклади вищої освіти Харкова. Студентський хор університету є учасником багатьох загальноуніверситетських, міських і обласних культурно-мистецьких заходів. У репертуарі хору — класичні, духовні, народні, сучасні твори.

Університетський студентський оркестр “Karazin Orchestra” створено у 2017 році. Художній керівник і диригент — Тетяна Богатирьова. Оркестр є неодноразовим переможцем міського конкурсу студентської самодіяльності «Студентська весна» (20182021 роки). У листопаді 2021 року оркестр став переможцем Міжнародного багатожанрового онлайн конкурсу-фестивалю “Dance Song fest2021” та отримав гран-прі у номінації «Приз глядацьких симпатій». Оркестр є постійним учасником усіх загальноуніверситетських культурно-мистецьких заходів.

Ансамбль танцю «Сонцеворот» створено у 2001 році. Художній керівник ансамблю — заслужений діяч мистецтв України Ірина Кощавець. Ансамбль також є учасником багатьох звітних концертів майстрів мистецтв та художніх колективів Харківської області у м. Київ, а також Форуму «Університет ХХІ століття: освіта, наука, культура» (2009 рік).

У лютому 2007 року за вагомий внесок у примноження культурних традицій, забезпечення розвитку самодіяльної художньої творчості студентської молоді та з нагоди 75-річчя Харківської області ансамбль танцю «Сонцеворот» було нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. У 2009 році ансамбль отримав диплом Міністерства культури і туризму України за високу творчу майстерність.

За час існування ансамбль став переможцем районних, міських, обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів хореографічного мистецтва та бажаним учасником свят, що проходять на престижних концертних майданчиках.

Вокальна студія “My music kitchen” створена у 2016 році. Художній керівник — Анастасія Бережна. Вокалісти студії є постійними учасниками загальноуніверситетських свят. Велика увага в університеті приділяється також жанру сольного співу. Багато студентів-вокалістів є лауреатами міських, обласних та міжнародних фестивалів і конкурсів естрадної пісні.

Силами працівників Культурного центру і творчих колективів університету щорічно проводяться традиційні університетські свята: церемонія посвяти першокурсників у студенти, конкурс творчості першокурсників «Альма Матер», конкурс «Міс університет», дні факультетів, урочисті церемоніали випуску студентів, а також творчі зустрічі з діячами культури і мистецтва: поетами, музикантами, режисерами, художниками.

Корисні посилання