Музей історії університету

Музей історії, фото Вікторія Якименко

 

Власний сайт

Музей історії університету, заснований у 1972 році, є одним з перших музеїв закладів вищої освіти Харкова. Він є візитною карткою Каразінського університету. Експозиція музею занурить вас в атмосферу університетського минулого, а екскурсоводи проведуть стежками тривалої та захопливої історії Alma Mater. Щорічно музей відвідує понад 4 000 студентів, школярів, учасників міжнародних конференцій, харків’ян та гостей міста.

Серед гостей — керівники міста та області, представники інших закладів вищої освіти, іноземних організацій та посольств майже 40 країн. На сьогодні у фондах музею зберігається майже 19 000 експонатів основних фондів, а також 10 000 фотонегативів, що висвітлюють історію університету.

Щорічно працівники музею пропонують відвідувачам 5–7 тимчасових виставок з історії Каразінського університету, присвячених відомим вихованцям та вченим, університетським будівлям та колекціям, академічному життю та повсякденності університетської корпорації. Крім цього, спільно з архівними та музейними установами Харкова проводяться загальноміські виставки, у яких відображаються цікаві сторінки з минулого Харківщини.

Музей є ідейним натхненником та організатором усноісторичних проєктів, творчих перформансів, майданчиком для презентації видань з історії університету.

Графік роботи: з понеділка до п’ятниці з 10:00 до 16:00.

Віртуальні виставки музею історії університету

Корифеї фізики Харківського університету

Автор — переможниця (ІІ місце) конкурсу «Харківський університет — місту, Україні, світу» Анастасія Рибалка.

– Фронтовий альбом (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна)

Автор — науковий співробітник Музею історії ХНУ імені В. Н. Каразіна Вікторія Півень.

Пам’ятні місця Харківського університету

Автор — переможниця (ІІІ місце) конкурсу «Харківський університет — місту, Україні, світу»  Ганна Гнатченко. Науковий консультант — Євген Рачков.

Дмитро Іванович Багалій у Спогадах сучасників (PDF, 6, 73 Mb)

Автор — старший науковий співробітник Музею історії університету Павло Єремєєв.

Історія будівлі головного корпусу Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (на матеріалах музею історії) (PDF, 8, 76 Mb)

Автор — молодшій науковий співробітник Музею історії університету Ольга Красько.

Корисні посилання